• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Справа МН17: суд оприлюднив переговори ватажків бойовиків в день катастрофи

Суд в Гаазі оприлюднив записи переговори російських терористів і кураторів "ДНР", в яких вони обговорюють транспортування ЗРК "Бук", з якого був збитий літак рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" в небі над Донбасом в липні 2014 року

Реклама на dsnews.ua

У суді прозвучали записи переговорів глави розвідки "ДНР", офіцера ГРУ Росії Сергія Дубинського з заступником командира батальйону "Схід" Олександром Семеновим, переговори Дубинського і міністра оборони "ДНР", російського офіцера Ігоря Гіркіна, а також численні переговори Дубинського зі своїми підлеглими в розвідувальному батальйоні, передає "ДС" з посиланням на ВВС.

Так, за сім годин до катастрофи Дубинський і його підлеглий, відставний офіцер військової розвідки ЗС РФ Олег Пулатов могли обговорювати відправку "Бука" в сторону села Первомайське Донецької області. Саме звідти, за версією представників міжнародної слідчої групи (JIT), була пізніше пущена ракета, якою збили Boeing МН17.

Гіркін, Дубинський, Пулатов, глава розвідувального підрозділу ГРУ "ДНР" Леонід Харченко (позивний "Крот") є обвинуваченими у справі про катастрофу МН17.

Дубинський: "Значить у мене таке прохання і інформація. У Григорівці це все стадо поросят поповзло на Схід. Подивіться, де там на Схід.

Пулатов: А там нікуди.

Дубинський: Є там куди, є, дивіться. Там є під гіркою, вони прямо біля східного сусіда присіли. Вся їхня х... [команда] сидить там. Нехай східний сусід подивиться і в'є ... [вдарить]. Тому що в Григорівці залишилося тільки 5-6 БМП.

Пулатов: Зрозумів.

Дубинський: Слухай мене. Зараз тобі "Крот" притягне "Бук-М"

Дубинський: Треба поставити десь в районі Первомайська його. "Бук-М" ... І прийдуть три танка "Сходу" з охороною".

У ще одному оприлюдненому записі людина з голосом Дубинського в розмові з людиною з голосом Пулатова позначає роль, яку міг грати Харченко в транспортуванні "Буку".

Дубинський: Ти чекаєш Льоню. Льоня зараз веде цю ось Б-М, ти зрозумів, так?

Пулатов: Так

Дубинський: Бук-бук.

Пулатов: Я зрозумів, так. Я з дерев'яними розбираюся.

Дубинський: Я зрозумів. Значить, ти, Льоня і всі наші знаходиш Первомайське. В районі Первомайського в резерві ваша задача охорона цього "Бука" і організація цього... (нерозбірливо).

Потім був програний і запис розмови людей з голосами Дубинського і Харченка.

Дубинський: Береш туди тільки з тих, що повернулися скільки тобі треба на супровід. Раз. Зрозумів так

Харченко: Ага.

Дубинський: Інших залишаєш тут. Раз. Туди приходиш, там є поруч Первомайське, подивися по карті

Харченко: Я зрозумів.

Дубинський: Десь в тому районі розташовується. Витягаєш туди своїх же, хто у тебе залишився. І твоє завдання резерв плюс охорона ось цієї штучки, яку ти зараз повезеш

Харченко: Я зрозумів.

Дубинський: "Гюрза" [У 2014 році цим позивним, за даними слідства, користувався Пулатов] туди ж підтягнеться. Давай, якщо що я на зв'язку.

В іншій оприлюдненій розмові Дубинський міг обговорювати з Олександром Семеновим переміщення "Буку" на Макіївське шосе (в районі Донецька), щоб поставити ЗРК в колону з танками "Сходу". Ця колона потім мала піти в район Саур-Могили, де в той момент йшли запеклі бої з українськими військовими.

У суді також програли записи розмов, зроблених за кілька днів до краху МН17. У них Ігор Стрєлков говорив співрозмовникам про тяжке становище окупантів в боях з українською армією і просив надати йому засоби ППО, щоб протистояти українським військовим літакам.

Як писала "ДС", 8 червня 2021 року на суді в Нідерландах у справі про катастрофу МН17 вперше були озвучені показання свідків, які бачили пуск ракети з російської ЗРК "Бук" по літаку.

Суд також відхилив версію нібито свідків про те, що рейс МН17 був збитий з українського "Бука", який знаходився під Амвросіївкою.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua