• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Німеччина вирішила "приборкати" Туреччину і погрожує санкціями

Реклама на dsnews.ua

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас вимагає від Туреччини припинити провокації в Східному Середземномор'ї, інакше Євросоюз розгляне можливість введення санкцій проти Анкари, на підтримку яких висловлювалися деякі країни ЄС

Про це повідомляє видання Politico, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Від Туреччини залежить, які рішення будуть прийняті на Європейській раді в грудні. Якщо до грудня не буде позитивних сигналів з Туреччини і будуть тільки додаткові провокації, такі як візит Ердогана на Північний Кіпр, тоді у нас, безумовно, будуть складні дебати", — сказала Маас.

На питання, чи будуть такі "складні дебати" означати санкції проти Анкари, Маас відповів: "Звичайно. Деякі держави-члени, як це було в минулому, завжди ставили питання про санкції. Якщо у відносинах з Туреччиною не відбудеться поліпшення, я вважаю, що це питання, безумовно, знову зіграє роль на Європейській раді в грудні".

Лідери ЄС домовилися на початку жовтня, що вони приймуть "відповідні" заходи проти Туреччини на своїй грудневій зустрічі, якщо Анкара не "припинить незаконну діяльність щодо Греції і Кіпру", наприклад, відправку суден для розвідки газу в води цих країн.

Як повідомляла "ДС", президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган відвідав північну частину Кіпру і зробив низку скандальних заяв. Зокрема, він вимагає від міжнародної спільноти визнати незалежність самопроголошеної Турецької республіки Північного Кіпру, що розділить острів на дві незалежні держави.

    Реклама на dsnews.ua