• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Німеччина запропонувала ЄС ввести киберсанкції проти Росії за хакерську атаку на Бундестаг

Реклама на dsnews.ua

Німецький уряд має намір домогтися від Євросоюзу введення санкцій проти Росії за хакерську атаку на Бундестаг у 2015 році, в якій підозрюють кіберзлочинців, пов'язаних з Кремлем

Про це йдеться у відповіді уряду на запит фракції лівих у Бундестазі, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

«Федеральний уряд запропонував країнам-членам ЄС спільно запровадити санкції через масштабну хакерську атаку на Бундестаг п'ять років тому», — йдеться в повідомленні.

Пропозицію було внесено 3 червня, рішення ще не прийнято. У разі введення санкцій це стало б першим випадком застосування режиму киберсанкций ЄС, схваленого в 2017 році.

Федеральний уряд виходить з того, що до хакерської атаки на Бундестаг був причетний спеціаліст російської військової розвідки ГРУ. Генпрокурор видав ордер на арешт громадянина Росії Дмитра Бадіна 5 травня. Його вважають підозрюваним в якості члена групи APT28, відповідального за хакерську атаку на німецький Бундестаг у квітні-травні 2015 року.

Уряд ФРН подав пропозиції щодо санкцій в рамках ЄС, представивши «вичерпний пакет доказів, зібраних за результатами розслідування німецьких слідчих органів і на основі розвідувальної інформації і загальнодоступних джерел».

Як повідомлялося, найбільша в історії кібератака проти Бундестагу була здійснена в травні 2015 року. Комп'ютери в численних офісах депутатів і в офісі канцлера Ангели Меркель були заражені шпигунським програмним забезпеченням. Парламенту довелося вдосконалити захист IT-системи Бундестагу проти кібератак.

Канцлер Меркель з трибуни Бундестагу недавно говорила про «серйозні докази» участі Росії в цій атаці.

    Реклама на dsnews.ua