• USD 26.9
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Німецька вакцина CureVac не пройшла проміжну стадію випробувань

За результатами другої фази проміжних випробувань вакцина від коронавірусної інфекції CVnCoV німецького виробника CureVac не досягнула очікуваної ефективності

Препарат не досяг очікуваної ефективності
Препарат не досяг очікуваної ефективності / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби CureVac, передає "ДС".

"У безпрецедентних до сьогодні умовах, пов’язаних з наявністю щонайменше 13 варіантів вірусу, в групі учасників випробувань за результатами проміжного аналізу було виявлено попередню ефективність у 47% стосовно захворювання COVID-19 всіх рівнів тяжкості. Таким чином, статистично вакцина-кандидат не виконала критеріїв для визнання випробувань успішними", — зазначає фармкомпанія.

Вказується, що перші проміжні аналізи показали, що ефективність вакцини залежить від віку учасників випробувань і штамів вірусу.

Друга фаза проходила у кількох країнах, у ній брали участь 40 тис. добровольців.

"У зв’язку з наявністю великої кількості варіантів вірусу дуже важливо вести розробку вакцин другого покоління, оскільки нові варіанти виникають знову і знову", — наголосив очільник компанії Франц-Вернер Хас.

ВООЗ рекомендує використовувати вакцини з ефективністю понад 50%.

Як писала "ДС", Республіканський науково-практичний центр епідеміології та мікробіології Білорусі заявив про початок випробувань білоруської вакцини від коронавірусної інфекції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua