• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Нижня палата Конгресу США визнала Голодомор геноцидом українського народу

Реклама на dsnews.ua
Палата представників Конгресу США одноголосним рішенням ухвалила резолюцію, в якій Голодомор 1932-1933 років визнано геноцидом українського народу

Про це пізно ввечері 11 грудня повідомило посольства України в США, передає "ДС".

"Постановочна частина документа містить визнання висновків Урядової Комісії США по Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що "Сталін і його оточення вчинили в 1932-33 роках геноцид проти українців", - йдеться в повідомленні, опублікованому на сторінці посольства у Facebook.

Таким чином, на сьогоднішній день обома палатами Конгресу США прийняті рішення, у яких Голодомор визнано геноцидом українського народу.

У резолюції виражаються глибокі співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, і їх сім'ям, а також міститься заклик до поширення інформації "з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії".

Резолюція Палати представників, співавторами якої виступили більше трьох десятків конгресменів від Демократичної і Республіканської партій, була представлена 8 червня співголовами Конгресового українського кокусу Сандером Левіним, Марсі Каптур, Брайаном Фитцпатриком і Енді Гарріс.

Нагадаємо, станом на кінець листопада Голодомор 1932-33 років визнано геноцидом українців вже 30 країнами.

    Реклама на dsnews.ua