• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Низка країн Європи не рекомендують щепити літніх людей вакциною AstraZeneca: її має отримати і Україна

Сім європейських країн не рекомендують використання вакцини від коронавірусу шведської компанії AstraZeneca людям старшим за 65 років. 12 мільйонів доз цієї вакцини повинна отримати також Україна

Реклама на dsnews.ua

Не радить вакцинувати літніх людей вакциною AstraZeneca Польща, Данія, Норвегія, Швеція, Естонія, Нідерланди та Греція, передає "ДС" з посиланням на "УП".

Так, ще 1 лютого не рекомендували викиростовувати цю вакцину літнім людям у Польщі.

2 лютого аналогічну рекомендацію видала Швеція. Як пояснив представник Агентства громадського здоров’я Швеції Сьорен Андерссон, наразі немає достатніх даних про те, наскільки вакцина захищає людей з найстарших вікових груп. 

4 лютого до країн, що не радять AstraZeneca літнім людям долучились Данія, Норвегія, Естонія та Нідерланди.

Як повідомляє NOS, Рада охорони здоров’я Нідерландів рекомендувала вакцинувати вакциною AstraZeneca у першу чергу людей у віці від 60 до 65 років.

Разом з тим вакцину не слід застосовувати людям старше 65 років, оскільки є сумніви в тому, що вона буде для них ефективною.

За даними DPA, керівниця норвезького Інституту громадського здоров’я Камілла Столтенберґ пояснила, що такі обмеження пов’язані не з тим, що вакцина неефективна для старших людей, а з тим, що зараз недостатньо даних.

Нагадаємо, 29 січня Європейське агентство з лікарських засобів дозволило застосування вакцини AstraZeneca на території ЄС. Учора, 5 лютого, Міністерство охорони здоров’я отримало підтвердження на поставки понад 12 мільйонів доз вакцини виробництва компанії AstraZeneca та Novavax в Україну.

    Реклама на dsnews.ua