• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Нові протести в Білорусі: за суботу півтори сотні затриманих (ФОТО, ВІДЕО)

У Білорусі вчора, 23 січня пройшли чергові акції протесту проти дій самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Силовики затримали понад 150 людей

Реклама на dsnews.ua

Про йдеться в повідомленні порталу TUT.BY і "Радіо Свобода", передає "ДС".

Як і раніше, акції носили локальний характер. Так, мешканці столиці Білорусі у своїх мікрорайонах ставали у "ланцюги солідарності" з політв’язнями.

Люди виходили, взявшись за руки, з національною біло-червоно-білою символікою, яка нині в Білорусі фактично заборонена, і її використання переслідується.

Акція у Мінську
Акція у Мінську

Найбільше таких акцій відбулося в Мінську. Там на вулиці вийшло найбільше людей. Крім того, протестували і у менших містах, таких як Гродно, Вітебськ та Брест.

Акція у Вітебську
Акція у Вітебську

Однією із центральних тем суботніх акцій стала вимога звільнення політв’язнів, зокрема блогера та політичного консультанта Ігоря Лосіка, який голодує вже 40 днів. 

За повідомленнями правозахисників, затримані понад 150 людей. Зокрема, правозахисний центр "Весна" наводить імена 131 затриманого в Мінську і пише ще про приблизно 20 затриманих в інших містах.

Відомо, що під час мітингів у Мінську силовики затримали журналіста Олександра Мікрукова, який співпрацює із телеканалом "Белсат". Також повідомляється, що про затримання двох студентів факультету журналістики Білоруського державного університету. 

Дехто з учасників акцій у Білорусі також висловлював солідарність із демонстрантами в Росії, які того ж дня протестували, вимагаючи звільнення російського опозиціонера Олексія Навального.

Цього ж дня продемонструвати свою підтримку білорусам вийшли у Одесі, Мілані, Берліні, Санкт-Петербурзі, Варшаві, Празі та інших містах.

Акція у Варшаві
Акція у Варшаві

Нагадаємо, вчора масові акції протесту на підтримку затриманого опозиціонера Олексія Навального пройшли також в Росії. В Москві акції супроводжувались жорсткими сутичками із силовиками. За день в Росії була затримана рекордна за останні десять років кількість людей – понад 3 тисячі.

    Реклама на dsnews.ua