• USD 36.6
  • EUR 39.9
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Новий температурний рекорд Арктики - 38⁰C, — метеорологи

Всесвітня метеорологічна організація визнала новим температурним рекордом Арктики температуру повітря в 38°C

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті ВМО, передає "ДС".

Температура, яка більше підходить для Середземного моря, ніж для Арктики, була виміряна на метеорологічній станції спостереження під час надзвичайної та тривалої сибірської спеки. Її зафіксували у російському місті Верхоянськ 20 червня 2020 року.

Зазначається, що того року протягом більшої частини літа середня температура в арктичній зоні Сибіру перевищувала норму на 10 градусів. Це спричиняло руйнівні пожежі в Сибіру, ​​викликало масштабну втрату морського льоду та відіграло важливу роль у тому, що 2020 рік було визнано одним із трьох найтепліших років в історії спостережень.

"Цей новий для Арктики рекорд є одним із серії спостережень, які відправлені в Архів даних ВМО про екстремальні метеорологічні та кліматичні явища і стали тривожним сигналом зміни нашого клімату. У 2020 році також було зафіксовано новий температурний рекорд (18,3°C) для Антарктичного регіону", — сказав генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.

Також він зазначив, що дослідники ВМО працюють над перевіркою показань температурних рекордів у каліфорнійській Долині смерті й на італійській Сицилії.

"Наразі дослідники ВМО працюють над перевіркою температурних показників у 54,4°C, зареєстрованих у 2020 та 2021 роках у найспекотнішому місці світі – Долині Смерті у Каліфорнії, та підтвердженням нового температурного рекорду для Європи в +48,8°C, зареєстрований на італійському острові Сицилія цього літа. Архів даних ВМО про екстремальні метеорологічні та кліматичні явища ще ніколи не проводив так багато одночасних досліджень", — підкреслив Таалас.

У ВМО зазначили, що Арктика є одним із регіонів світу з найшвидшим потеплінням і цей регіон нагрівається вдвічі більше, ніж у середньому по всьому світу.

Як повідомляла "ДС", міжурядова група експертів зі зміни клімату при ООН встановила, що через потепління на Землі, навіть у разі зменшення викидів парникових газів, життя людства докорінно зміниться, а екосистема планети може зазнати колапсу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua