• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Новий закон Путіна обурив виробників французького шампанського

Виробники французького шампанського обурилася через новий російський закон, який всупереч європейським правилам забороняє називати "шампанським" продукцію, вироблену в Шампані

Реклама на dsnews.ua

"Шампанським" дозволено називати продукцію лише російських виробників, інформує "ДС".

"Comite Champagne" (Комітет шампанського) заявив, що закликає дипломатів Франції та Європейського Союзу працювати над тим, щоб Росія змінила закон.

Закон, підписаний президентом Росії Владіміром Путіним 2 липня, вимагає від усіх виробників шампанського описувати свій продукт як ігристе вино на етикетці на тильній стороні пляшки — хоча не на лицьовій стороні. Термін "шампанське" дозволено використовувати лише російським виробникам, пише "Європейська правда".

Тим часом співпрезиденти французької Групи шампанських вин Максим Тубарт та Жан-Марі Барільєр закликали її членів на певний час припинити всі поставки до Росії.

Вони сказали, що назва "шампанське", яка стосується французького регіону Шампань, має правовий захист у 120 країнах.

"Комітет шампанського засмучує той факт, що це законодавство не гарантує, що російські споживачі мають чітку і прозору інформацію про походження та характеристики вина", — йдеться в заяві.

Її автори підкреслюють, що закон підірвав два десятиліття переговорів між Росією та Європейським союзом.

Раніше в ЄС висловили невдоволення новим російським указом, який всупереч європейським правилам забороняє називати "шампанським" продукцію, вироблену в Шампані.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua