• USD 27.7
 • EUR 33.1
 • GBP 38.3
Спецпроєкти

Обама складав чотири рази, а Гаррісон помер через 32 дні після неї: 10 цікавих фактів про присягу президента США

Традиція інавгурації президента Сполучених Штатів Америка налічує понад 230 років і є однією з найдавніших демократичних традицій у країні

Білий дім
Білий дім
Реклама на dsnews.ua

"ДС" наводить кілька фактів про цей важливий день американської демократії:

 • Присяга президента фактично є єдиним елементом інавгурації, якого вимагає Конституція США.
 • Новий президент може скласти присягу де завгодно, у будь-який час до фактичного початку терміну його повноважень, при цьому будь-хто може бути присутнім як свідок.
 • Останніми роками Голова Верховного суду США приводить до присяги новообраних президентів, але президента Келвіна Куліджа до присяги приводив його батько, нотаріус, у фермерському будинку у Вермонті о 02:47 ночі після отримання звістки про смерть президента Уоррена Гардінга.
 • І хоча, як правило, на церемонії присутні високопосадовці зі всіх гілок американського уряду та збройних сил США, іноземні держави, як правило, представляють їхні посли, а не глави держав.
 • Джордж Вашингтон був єдиним президентом, інавгурація якого проходила у двох містах. Президент давав присягу у Нью-Йорку 30 квітня 1789 року. Його друга інавгурація відбулася 4 березня 1793 року у Філадельфії, яка на той час була столицею країни.
 • У 1841 році, попри лютий холод в день інавгурації, Вільям Генрі Гаррісон відмовився одягнути пальто на церемонію і помер від застуди, яку отримав того дня, пробувши на посаді лише 32 дні.
 • Франклін Рузвельт прийшов до влади в непрості часи. Його інавгурація відбулася 4 березня 1933 року, коли США перебували в лещатах «Великої депресії». Його 20-хвилинна інавгураційна промова залишається однією з найвідоміших в американській історії: «Насамперед дозвольте мені висловити тверде переконання, що єдине, чого нам слід боятися, це страху — відчайдушного, безрозсудного, невиправданого жаху, який паралізує зусилля, необхідні для перетворення відступу в наступ». Це єдиний президент, який був на посаді більше 2 термінів. Його остання, четверта інавгурація відбулася 20 січня 1945 року. Він помер менш ніж через три місяці, 12 квітня 1945 року.
 • Барак Обама склав присягу чотири рази. Так як, приводячи його до присяги у 2009 році, Голова Голова Верховного суду США вимовив кілька слів неправильно, наступного дня Обама вирішив знову скласти присягу, будучи дуже пильним до таких речей. У 2013 році він склав присягу непублічно 20 січня, а потім публічно 21 січня.
 • Присутність попереднього президента США на інавгурації нового глави держави не є обовʼязковою, але це — давня добра американська традиція: президент, що залишає посаду, зустрічає свого наступника на порозі Білого Дому.
 • Президент США Дональд Трамп може стати четвертим в історії США президентом, який не буде присутній на церемонії вступу на посаду свого наступника. Попередні три випадки сталися в XIX столітті.

Першим так учинив Джон Адамс, другий президент США (1797-1801 роки). Він не пішов на торжество, оскільки був засмучений не тільки поразкою, але і смертю одного зі своїх синів від алкоголізму.

Другим був Джон Квінсі Адамс, шостий президент США і син Джона Адамса (1825-1829 роки). Ні він, ні Ендрю Джексон, котрий обійшов його на виборах, не продемонстрували бажання поспілкуватися, так що до візиту на інавгурацію справа не дійшла.

Третім став Ендрю Джонсон, 17-й президент США (1865-1869 роки). Його наступник Улісс Грант відмовився їхати з Джонсоном в одному екіпажі, як це було прийнято, після чого той вирішив не приходити на інавгурацію.

Нагадаємо, посол України в США Володимир Єльченко представлятиме нашу країну на інавгурації Джо Байдена.

  Реклама на dsnews.ua