• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Ображений на санкції Лукашенко обіцяє європейським компаніям в Білорусі "проблеми"

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко зажадав від уряду подати йому дані про великі європейські компанії, які працюють в країні, і анонсував заходи у відповідь щодо цих компаній, якщо ЄС введе проти санкції проти республіки

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Він заявив це на зустрічі з прем'єр-міністром Романом Головченко, фрагмент відеозапису зустрічі опублікував телеграм-канал "Пул Першого", передає "ДС".

"Якщо європейці хочуть проблем у себе в зв'язку з цими санкціями, вони їх отримають. Більше нічого не буду говорити — час покаже. Дайте мені інформацію про найбільш великі європейські проєкти у нас і підприємства, які створені на території Білорусі. Подивимося на їх роботу, — заявив Лукашенко. — Головне — без відповіді нічого не повинно залишатися. Я завжди ставлю запитання, кому це вигідно і навіщо (вводити санкції щодо Білорусі — "ДС"). ми захищаємо свою країну, ми хочемо жити в своїй країні. Нас що за це — санкціями по голові? Тому треба відповідати".

"Ми вже почали приймати такі рішення", — зазначив Головченко.

Після цієї зустрічі прем'єр сказав журналістам, що в питанні подальших дій у відповідь Мінськ буде діяти "по обстановці".

"(Самопроголошеним — "ДС") главою держави прийнято указ про введення спеціальних захисних заходів. Урядом вже частково реалізовані права, надані цим указом. Далі будемо діяти по обстановці", — сказав Головченко.

При цьому прем'єр-міністр розраховує, що західні країни припинять санкційний тиск на Білорусь і що "в політичних, ділових колах на Заході в кінцевому підсумку візьме гору здоровий глузд", йдеться в повідомленні Telegram-каналу.

Раніше повідомлялося, що в кінці квітня уряд Білорусі ввів санкції і заборонив на півроку ввезення на територію республіки продукції компаній Skoda Auto, Liqui Moly і Beiersdorf "для забезпечення захисту національних інтересів, з урахуванням недружніх дій щодо білоруського народу".

Нагадаємо, Євросоюз 25 лютого прийняв рішення про продовження санкцій проти Білорусі ще на рік — до 28 лютого 2022 року.

25 березня Литва, Латвія і Естонія розширили список санкцій проти представників режиму Лукашенка, додавши в нього ще 118 білоруських чиновників.

30 березня Лукашенко підписав указ про можливі заборони на ввезення до Білорусі товарів з країн, які застосували санкції відносно білоруських компаній або громадян.

Лідер білоруської опозиції Світлана Тіхановська вважає санкції проти режиму Олександра Лукашенка недостатніми і "сміхотворними".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua