• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В ОБСЄ закликають Азербайджан і Вірменію обмінятися полоненими

Реклама на dsnews.ua

Чинний голова ОБСЄ, прем'єр-міністр Албанії Еді Рама вітає домовленості між Азербайджаном і Вірменією про припинення вогню

Про це йдеться в заяві ОБСЄ 10 жовтня, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"Нам потрібна стабільність, як на місці, так і в процесі, курує співголовами Мінської групи. Угода, яку вночі (на 10 жовтня. — Ред.) Досягли в Москві Вірменія і Азербайджан, відкриває нам шлях до відновлення змістовних переговорів в узгодженому форматі", — повідомляє прес служба організації.

Рама висловив стурбованість зростанням кількості загиблих через загострення в Нагірному Карабасі, а також закликав до гуманітарної паузи "для обміну військовополоненими і іншими затриманими, а також останками убитих під час бойових дій".

Міжнародний комітет Червоного Хреста вже висловив готовність сприяти обміну тілами загиблих під час військових дій в Нагірному Карабасі і полоненими військовослужбовцями.

"Ми сподіваємося, що ця процедура буде здійснена швидко, щоб тіла жертв бойових дій були повернуті їх родичам. Ми також готові сприяти звільненню осіб, які перебувають в ув'язненні у конфліктуючих сторін, щоб вони могли возз'єднатися зі своїми сім'ями", — зазначив директор Регіонального управління оперативної діяльності МКЧХ в Європі і Центральній Азії Мартін Шюпп.

Нагадаємо, в ніч на неділю, 11 жовтня, в результаті ракетного обстрілу Гянджі загинули п'ять мирних жителів і ще 28 були поранені.

    Реклама на dsnews.ua