• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Один з творців "Новачка" розповів, як Навального могли отруїти через білизну

Реклама на dsnews.ua

Російського опозиціонера Олексія Навального могли отруїти речовиною, що належить до класу "Новачок", нанесши його на білизну

Про це заявив один з творців отруйної речовини класу "Новачок", ексспівробітник ДержНДІОХТу Володимир Углєв, повідомляє "ДС" з посиланням на The Insider.

Углєв заявив, що абсолютно довіряє німецьким експертам, які заявили, що Навального отруїли речовиною, що належить до класу "Новачок".

"Німецьким фахівцям довіряю на 100%. З "Новачків"це може бути розчин (припустимо, в диметилформаміді) твердого аналога А-234, а саме твердого А-242, плюс добавка якоїсь більш швидкодіючої речовини, що приховує симптоми (наприклад, клофелін). А-242 за своїми токсикологічними властивостями 100% аналог А-234", — сказав він.

"Мені чомусь здається, що Олексію його нанесли на нижню білизну (труси, шкарпетки, майку...). Якщо хтось помацав ці пляма, то міг би теж отримати якийсь поразку. Кричав ж хтось з поліції (мені сказали — жінка), що можна отримати поразку від Навального", — додав Углєв.

Коментуючи ж версію, що отруйник, отримавши антидот заздалегідь, наніс "новачка" собі на руку і просто привітався з Навальний, Углєв сказав, що це неможливо.

"Проти "Новачків" немає антидоту, а як реактиватор нам був рекомендований дипироксим, але чесно, не знаю, наскільки він ефективний. Для нас була розроблена карта, в якій в якості антидоту повинні були використовувати афин, але лікарі під час інструктажу говорили однозначно: нічого не колоти, а терміново направляти до нас", — пояснив він.

При цьому, експерт розповів, що людина, яка наносла "новачка", повинна був використовувати запобіжні заходи, щоб не заразитися самій.

"Рукавички гумові або шкіряні та затамувати подих. Після цього рукавички разом з балончиком треба викинути. І чим швидше, тим краще для виконавця", — зазначив творець отрути.

Також Углєв не зміг уточнити, скільки часу пройшло між зіткненням Навального з "новачком" і його активною дією.

"Якщо це шкірно-резорбтивна поразка, то кілька годин. Але знову все залежить від дози отруйної речовини, яка і собі залежить від величини площі дотику зараженої тканини зі шкірою", — сказав експерт.

Як повідомляла "ДС", 20 серпня літак, на якому летів Навальний, екстрено сів в аеропорту Омська. Опозиціонера госпіталізували в несвідомому стані.

Німецький токсиколог, професор клінічної токсикології Технічного університету Мюнхена Флоріан Айер заявив, що Навального отруїли речовиною, схожою на те, яким хотіли вбити колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.

    Реклама на dsnews.ua