• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Оксфордський словник не зміг назвати "слово року": своє "слово" отримав кожен місяць

Реклама на dsnews.ua

Оксфордський словник не зміг вибрати "слово року ", яке б характеризувало 2020 рік, тому своє "слово" отримав кожен місяць

Про це повідомили в Oxford Languages, передає "ДС" з посиланням на "Суспільний".

"Коли розпочався наш процес обрання "Слова року", швидко стало очевидним, що 2020 рік — це не рік, який можна було б акуратно вмістити в одне "слово року", тому ми вирішили детальніше показати феноменальну широту змін та розвитку мови протягом року у нашому звіті "Слова безпрецедентного року", — відзначили в Oxford Languages.

Так, наприклад словами січня стали bushfire ("руйнівна лісова пожежа") і impeachment ("імпічмент"). В цей час в Австралії вирували масштабні лісові пожежі, а Сенат США розглядав звинувачення проти президента Дональда Трампа в зловживанні владою і перешкоджанні Конгресу в рамках процедури імпічменту.

Лютий лінгвісти позначили словом acquittal ("виправдання"), оскільки американський президент залишився в своєму кріслі і був виправданий за обома статтями.

Сoronavirus cтав словом березня, оскільки саме в цей період епідемія переросла в пандемію. Словам квітня стали COVID-19 і lockdown, оскільки країни світу почали вводити жорсткі карантинні обмеження, а словами травня — social distancing ("соціальна дистанція") і reopening ("повторне відкриття") — коли влада почала послаблювати жорсткі заходи.

Зате, червень лінгвісти описали словосполученням Black Lives Matter ("Життя темношкірих мають значення"). Тоді в США спалахнули масштабні протести через вбивство поліцейським афроамериканця Джорджа Флойда.

Тема продовжилася в липні: першим словом місяці стала абревіатура для позначення людей з небілим кольором шкіри — ВIРОС — Black, Indigenous, People of Color (чорний, представник корінного населення, кольоровий). Другим визначенням для липня стало словосполучення cancel culture — це вираз трактується як онлайн-феномен бойкоту громадських діячів, які говорять або роблять неправильні (на думку інтернет-спільноти) речі. Найвідомішою жертвою такого засудження стала письменниця і автор "Гаррі Поттера" Джоан Роулінг за її жарт над словосполученням "люди, які менструюють": її звинуватили в трансофобії, тому що Роулінг написала, що "люди, які менструюють" — це жінки. За цим також пішли обвинувачення в расизмі і антисемітизмі в її книгах про хлопчика-чарівника.

Першим словом серпня стало визначення mail-in, оскільки в США активно обговорювалося голосування за президента поштою через поширення коронавірусу. Другим — belarusian — через активні протести проти чергового обрання президентом Білорусі Олександра Лукашенка.

Головним вересневим словосполученням експерти вважають "операцію Moonshot" — це визначення для програми масового тестування людей на коронавірус. Жовтень визначається словом superspreader ( "суперпоширювач"), яке активно використовувалося на тлі спалаху коронавірусу в Білому домі і хвороби Дональда Трампа, який, зокрема, неодноразово відкидав ідею небезпеки захворювання.

Словом листопада Оксфордський словник визначив поняття Net Zero ("вуглецева нейтральність"), коли голова КНР Сі Цзі Пін пообіцяв, що його країна досягне вуглецевої нейтральності в 2060 році.

    Реклама на dsnews.ua