• USD 28.4
  • EUR 32.2
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

ООН збільшує гуманітарну допомогу "білоруським" мігрантам через похолодання

Міжнародна організація з міграції ООН (МОМ) та її партнери заявляють про збільшення допомоги мігрантам на кордоні між Європейським Союзом та Білоруссю через погіршення погоди та загрозу зростання смертності від переохолодження

ООН збільшує допомогу "білоруським" мігрантам через похолодання;
ООН збільшує допомогу "білоруським" мігрантам через похолодання;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби МОМ, передає "ДС".

За інформацією організації, на білорусько-польському кордоні перебуває до 2000 мігрантів і біженців, переважно курди з Іраку, а також сирійці, іранці, афганці, єменці, камерунці та інші. Серед них велика кількість жінок і дітей.

Генеральний директор МОМ Антоніу Віторіну заявив, що його "пріоритетом є безпека цих застряглих мігрантів, дотримання прав людини та запобігання нових смертей, оскільки температура опустилася значно нижче нуля".

"Ми готові надавати гуманітарну допомогу й працювати з владою по обидва боки кордону, а тим, хто хоче повернутися добровільно, МОМ допоможе зробити це безпечно і гідним чином", — сказав він.

Загальна кількість мігрантів і біженців, що нині перебувають у Білорусі, сягає близько 7000 осіб. Досі лише невелика кількість з них висловили бажання повернутися додому.

У найближчі два тижні МОМ має намір надати чартерний рейс для всіх охочих повернутися в Ірак.

На сьогодні організація допомогла добровільно повернутися додому щонайменше 44 особам, ще 38 збираються це зробити.

Відзначається, що в останні тижні білоруська влада кілька разів надавала МОМ, Агентству ООН у справах біженців та білоруському Червоному Хресту доступ для надання допомоги мешканцям тимчасових таборів.

Як писала "ДС", у Міністерстві оборони Польщі заявили, що білоруські служби "майже щоночі" пошкоджують паркан, щоб дозволити мігрантам нелегально потрапити до Польщі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua