• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Орбан погодився не ветувати €50 млрд для України, але висунув умову

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан підтвердив, що Будапешт направив до Брюсселя компромісний варіант угоди щодо розблокування фінансування ЄС для України в обсязі 50 мільярдів євро, який полягає у тому, щоб допомогу затверджувати щорічно.

Віктор Орбан
Віктор Орбан / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Орбан заявив в інтерв’ю французькому виданню Le Point, яке оприлюднила пресслужба угорського прем’єра, передає "ДС".

За його словами, компроміс полягає у тому, що фінансування Україні виділятиметься за умови, "якщо ви гарантуєте, що кожного року ми будемо вирішувати, чи будемо продовжувати надсилати ці гроші, чи ні". Тобто по суті це означає можливість для Угорщини щорічно блокувати допомогу.

Глава угорського уряду додав, що це щорічне затвердження також має відбуватись одноголосно усіма членами ЄС.

"На жаль, ця позиція розуміється або інтерпретується деякими країнами як засіб щорічного шантажу…Наша позиція полягає в тому, що йдеться не про шантаж вето, а про відновлення і збереження єдності Європейського Союзу", – стверджує Орбан.

Як повідомляла "ДС", директор прем’єра Угорщини Балаж Орбан заявив, що Брюссель нібито "шантажує" Будапешт, який запропоновав "компроміс" щодо фінансування пакета допомоги Україні на 50 млрд євро.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua