• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Органи охорони здоров'я Франції не рекомендують COVID-вакцину від Moderna людям до 30 років

Управління охорони здоров’я Франції рекомендувало людям віком до 30 років робити щеплення вакциною Pfizer/Biontech замість Spikevax від компанії Moderna

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі Reuters, передає "ДС".

Зокрема, є дані, що Moderna несе порівняно більший ризик проблем із серцем. Відомство не має юридичних повноважень забороняти або ліцензувати ліки, але діє як радник французького сектору охорони здоров’я. В Управлінні заявили про "дуже рідкісні" ризики міокардиту, хвороби серця, які можуть бути пов’язані з використанням вакцини Moderna.

"Серед людей до 30 років цей ризик може бути в п’ять разів менший із препаратом Pfizer, аніж із вакциною від Moderna", — йдеться у повідомленні.

Таке рішення в Парижі ухвалили після того, як регулятори в кількох інших країнах, зокрема Канади, Фінляндії та Швеції, попередили про можливі проблеми для здоров’я молодих людей після вакцинації препаратом Moderna.

Як повідомляла "ДС", Фінляндія оголосила про припинення використання COVID-вакцини Moderna для чоловіків до 30 років через повідомлення про рідкісний побічний ефект для серцево-судинної системи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua