• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Від Антарктиди відколовся айсберг, більший площею за Київ (ФОТО, ВІДЕО)

Величезний айсберг площею 1270 квадратних кілометрів відокремився від шельфового льодовика Бранта у Антарктиді. Його площа перевищує площу Києва в півтора раза

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Британської Антарктичної служби, передає "ДС".

Те, що айсберг неминуче відколеться, вчені констатували ще у листопаді 2020 року. Тоді на шельфі утворилася велика тріщина, яка постійно зростала, аж поки 26 лютого вранці айсберг не відокремився.

Це вже третя велика тріщина льодовикового шельфу, яка стала активно розповзатися протягом останнього десятиліття.

У Антарктичній службі також спрогнозували, що найближчими тижнями або місяцями айсберг може відійти від шельфу. Проте цього не станеться, якщо він опиниться на мілині, в такому разі вся крижана маса залишиться поруч із шельфом Бранта.

 

Науковці виклали відео, зняте з гелікоптера, аби показати, як виглядає розкол.

 

Науковці щодня спостерігають за крижаним шельфом Антарктиди, використовуючи автоматизовану мережу високоточних приладів GPS, що вимірюють, як деформується та рухається крижаний шельф. Також для досліджень використовуються супутникові знімки ESA, NASA та німецького супутника TerraSAR-X.

Всі дані надходять у Кембридж для аналізу, тому фахівці точно знають, що відбувається навіть в антарктичну зиму, коли на антарктичній станції немає персоналу, а температура опускається нижче мінус 50 градусів за Цельсієм.

Площа у 1270 км² це величезний масив льоду, для порівняння – площа Києва складає 839 км², Харкова – 350 км².

 

Відзначимо, що минулий 2020 рік побив минулорічний температурний рекорд і став одним з найспекотніших за історію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua