• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Отруєння Навального: Генсек НАТО закликав Росію розкрити програму "Новачок"

Реклама на dsnews.ua

Північноатлантичний альянс НАТО через отруєння російського опозиціонера Олексія Навального вимагає від Росії розкрити програму виробництва бойової речовини "Новачок" та надати дані Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ)

Про це написав генсек НАТО Йенс Столтенберг в своєму Twitter, передає "ДС".

"Німеччина поінформувала союзників про висновки своїх фахівців з отруєння Олексія Навального. Всі союзники НАТО засуджують цей напад. Ми закликаємо Росію надати ОЗХЗ повну інформацію про програму "Новачок", — написав він.

Також глава НАТО повідомив 4 вересня на пресконференції, що країни-члени Альянсу обговорюють можливі заходи щодо Росії у звʼязку з отруєнням Навального, але поки не зміг озвучити їх.

"Будь-яке застосування хімічної зброї демонструє повну неповагу до людських життів і є неприйнятним порушенням міжнародних норм і правил", — додав він.

Як писала "ДС", 20 серпня літак, на якому летів Навальний, екстрено сів в аеропорту Омська. Опозиціонера госпіталізували в несвідомому стані.

За даними оточення Навального, його отруїли, підмісивши отруту в чай. Стакан з чаєм опозиціонеру в кафе аеропорту в Томську приніс співробітник "Фонду боротьби з корупцією" та його помічник Ілля Пахомов.

22 серпня Олексія Навального літаком доставили в Німеччину для надання медичної допомоги.

У німецькій клініці Charite, де російський опозиціонер перебуває на лікуванні, пізніше заявили, що результати медичного обстеження Навального говорять про те, що його отруїли субстанцією з групи інгібіторів холінестерази, однак зараз йому ніщо не загрожує.

Російські медики висловили незгоду з висновками німецьких колег, згідно з якими Навальний був отруєний даною субстанцією.

Міністерство закордонних справ Росії також заявило, що версія про навмисне отруєння Навального є "поспішною".

У президента Росії Володимира Путіна поки не бачать приводу для кримінального розслідування того, що сталося з Навальним. Розслідування почнуть, якщо буде встановлено факт отруєння якоюсь певною речовиною.

Медики з берлінської клініки Charite, в якій лікується російський опозиційний політик Олексій Навальний, запросили допомоги у військових експертів, щоб зʼясувати, чи був він отруєний хімічною зброєю.

Уряд Німеччини пізніше заявив, що Навальний був отруєний в Росії нервово-паралітичним бойовим речовиною, за складом схожим з «Новачком».

Міністр закордонних справ Литви Лінкявічюс прямо звинуватив російське керівництво в отруєнні опозиціонера нервово-паралітичною бойовою речовиною "Новачок".

    Реклама на dsnews.ua