• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Отруєння Навального "Новачком": Меркель назвала опозиціонера "жертвою нападу"

Реклама на dsnews.ua

Російський опозиціонер Олексій Навальний став жертвою нападу, здійсненого з застосуванням речовини з групи "Новачок"

Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

Вона закликала російську владу дати відповіді на питання навколо ситуації з Навальним.

"Є серйозні питання, на які тільки російський уряд може і повинен дати відповіді", — сказала вона.

Як писала "ДС", 20 серпня літак, на якому летів Навальний, екстрено сів в аеропорту Омська. Опозиціонера госпіталізували в несвідомому стані.

За даними оточення Навального, його отруїли, підмісивши отруту в чай. Стакан з чаєм опозиціонеру в кафе аеропорту в Томську приніс співробітник "Фонду боротьби з корупцією" та його помічник Ілля Пахомов.

22 серпня Олексія Навального літаком доставили в Німеччину для надання медичної допомоги.

У німецькій клініці Charite, де російський опозиціонер перебуває на лікуванні, пізніше заявили, що результати медичного обстеження Навального говорять про те, що його отруїли субстанцією з групи інгібіторів холінестерази, однак зараз йому ніщо не загрожує.

Російські медики висловили незгоду з висновками німецьких колег, згідно з якими Навальний був отруєний даною субстанцією.

Міністерство закордонних справ Росії також заявило, що версія про навмисне отруєння Навального є "поспішною".

У президента Росії Володимира Путіна поки не бачать приводу для кримінального розслідування того, що сталося з Навальним. Розслідування почнуть, якщо буде встановлено факт отруєння якоюсь певною речовиною.

Медики з берлінської клініки Charite, в якій лікується російський опозиційний політик Олексій Навальний, запросили допомоги у військових експертів, щоб зʼясувати, чи був він отруєний хімічною зброєю.

Уряд Німеччини пізніше заявив, що Навальний був отруєний в Росії нервово-паралітичним бойовим речовиною, за складом схожим з «Новачком».

Міністр закордонних справ Литви Лінкявічюс прямо звинуватив російське керівництво в отруєнні опозиціонера нервово-паралітичною бойовою речовиною "Новачок".

    Реклама на dsnews.ua