• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Отруєння Навального: В ООН закликали Росію розслідувати "спробу вбивства" опозиціонера

Реклама на dsnews.ua

Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет закликала владу Росії розслідувати отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, назвавши його "спробою вбивства", або співпрацювати з "ретельним, прозорим, незалежним розслідуванням"

Про це йдеться у заяві Бачелет від 8 вересня, передає "ДС" із посиланням на "Радіо Свободу".

"Недостатньо просто заперечувати, що він був отруєний, і заперечувати необхідність ретельного, незалежного, неупередженого і прозорого розслідування", – звернулася до російської влади представниця ООН.

Водночас вона підкреслила, що Навальний став жертвою "серйозного злочину". На думку Бачелет, опозиціонер явно потребував "державного захисту", однак не отримав його.

"Кількість випадків отруєння чи інших форм замахів на нинішніх чи колишніх громадян Росії всередині країни чи за її межами за останні 20 років викликає глибоке занепокоєння. А нездатність у багатьох випадках притягнути винних до відповідальності і гарантувати правосуддя жертвами чи їхнім родинам глибоко засмучує, це важко пояснити чи виправдати", – зазначає комісар.

Вона також наголосила, що нервово-паралітичні чи радіоактивні речовини такі як "Новачок" і полоній-210 є складними речовинами, які надзвичайно важко отримати. "Це викликає численні запитання. Навіщо використовувати такі речовини? Хто їх використовує? Як вони їх придбали?", — сказала Бачелет.

Як повідомляла "ДС", 20 серпня літак, на якому летів Навальний, екстрено сів в аеропорту Омська. Опозиціонера госпіталізували в несвідомому стані.

Німецький токсиколог, професор клінічної токсикології Технічного університету Мюнхена Флоріан Айер заявив, що Навального отруїли речовиною, схожою на ту, якою хотіли вбити колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.

2 вересня німецький канцлер Ангела Меркель з посиланням на дані токсикологічної лабораторії Бундесверу заявила, що російський опозиціонер Навальний був отруєний отрутою класу "Новачок".

    Реклама на dsnews.ua