• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Отруєння Навального: в ЄС не виключили санкцій проти Росії

Реклама на dsnews.ua

Євросоюз може ввести санкції проти Росії в разі відсутності належної співпраці з боку Кремля в розслідуванні отруєння опозиціонера Олексія Навального

Про це йдеться в заяві глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля, передає "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

За його словами, ЄС закликає міжнародне співтовариство до спільної реакції на отруєння Навального речовиною з групи "Новачок".

В Євросоюзі "найрішучішим чином" засуджують замах на опозиціонера, а застосування хімічної зброї вважають абсолютно неприйнятним ні за яких обставин.

"Російський уряд повинен зробити все можливе, щоб розслідувати цей злочин в повній прозорості та притягнути винних до відповідальності. Безкарність не повинна і не буде допускатися", — зазначив Боррель.

У той же час ЄС закликає Росію повною мірою співпрацювати з Організацією із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) для забезпечення неупередженого міжнародного розслідування.

"ЄС продовжить уважно стежити за цим питанням і розглядати його наслідки", — додав глава європейської дипломатії.

Як писала "ДС", 2 вересня німецька влада виступила з офіційним оголошенням, що російський опозиціонер Олексій Навальний був отруєний речовиною класу "Новачок". Версія отруєння підтвердилася, хоча російська сторона всіляко заперечувала наявність в організмі політика небезпечних речовин.

Міністерство закордонних справ України також засудило отруєння Навального, назвавши подію "нелюдською розправою Кремля" над опозиціонером.

Ситуацію з отруєнням російського опозиціонера, за даними ЗМІ, на своєму засіданні в пʼятницю, 4 вересня, розгляне НАТО.

    Реклама на dsnews.ua