• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Пандемія COVID-19 скоротила глобальні викиди вуглекислого газу на 7%

Реклама на dsnews.ua

Через те, що значна частина світу зіткнулася з обмеженнями під час пандемії COVID-19, глобальні викиди вуглекислого газу у 2020 році впали на 7% у порівнянні з роком раніше

Про це повідомили представники міжнародного проєкту Global Carbon Project, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

У дослідженні групи науковців цьогорічні світові викиди в повітря оцінюють на рівні 34 млрд метричних тонн парникових газів. Зниження викидів вуглекислого газу склало 12% у США і 11% в Європейському союзі. Водночас лише на 1,7% вони скоротилися у Китаї, який зміг перезавантажити свою економіку після першої хвилі COVID-19 на початку року.

Вчені кажуть, що загальне зниження викидів у всьому світі пов’язане переважно з тим, що люди залишаються вдома і менше подорожують автомобілями і літаками.

Очікується, що викиди CO2 знову зростуть, як тільки пандемія закінчиться. Хоча науковці сподіваються, що США і країни Європи все ж намагатимуться їх скоротити — зокрема, за допомогою проєктів з використанням зеленої енергетики.

Відповідно до Паризької кліматичної угоди 2015 року, країни-підписанти погодилися скоротити викиди, щоб обмежити зростання глобальної температури до 1,5 градуса за Цельсієм у порівнянні з доіндустріальною епохою. Це, на думку науковців, могло б запобігти найгіршим наслідкам зміни клімату.

Як писала "ДС", парламент Нової Зеландії ухвалив рішення щодо оголошення надзвичайної ситуації у звʼязку зі змінами клімату.

    Реклама на dsnews.ua