• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Парламент Болгарії остаточно схвалив передачу Україні 100 БТР

Національні збори Болгарії в середу, 22 листопада, остаточно ухвалили угоду про передачу Україні 100 списаних бронетранспортерів, що належали болгарському Міністерству внутрішніх справ

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні болгарського видання Nova, передає "ДС".

Болгарські депутати своїм рішенням ратифікували угоди між МВС Болгарії та Міністерством оборони України про "безоплатне надання бронетанкової транспортної техніки".

Рішення підтримали 152 депутати, а проти були 57, серед них — представники проросійської партії "Відродження".

Проєкт про передачу Україні бронетранспортерів схвалили ще в серпні. Йдеться про БТР із запасів Міністерства внутрішніх справ Болгарії, які не використовували жодного разу і, відповідно, вони не потрібні й зараз. Останні 25 років МВС тільки платить за обслуговування та зберігання цієї техніки. Машини постачають українській армії разом із озброєнням та запчастинами.

Зазначимо, у жовтні 2022 року видання EurActiv писало, що Болгарія є одним із найбільших непублічних постачальників зброї Україні. У січні 2023 року німецьке видання Die Welt писало, що на початку війни Болгарія таємно забезпечила Україну третиною боєприпасів і 40% дизпалива. Водночас через внутрішні політичні розбіжності снаряди передавали таємно. Офіційно Болгарія передала Україні два пакети військової допомоги.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua