• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Парламент Франції ухвалив другу резолюцію про визнання Нагірного Карабаху

Реклама на dsnews.ua

Нижня палата парламенту Франції схвалила резолюцію із закликом визнати незалежність невизнаної Нагірно-Карабахської республіки

Текст документа був внесений на розгляд Національної асамблеї 10 листопада і прийнятий 3 грудня, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

У першому пункті резолютивної частини депутати закликають "прийти до остаточного врегулювання конфлікту, що гарантуватиме тривалу безпеку цивільному населенню та розпочати мирний процес і визнання Нагірного Карабаху".

Окрім того, у резолюції закликають французький уряд спільно з партнерами організувати гуманітарну допомогу для Карабаху.

Третій пункт резолюції закликає уряд "переглянути, разом з європейськими партнерами, продовження руху Туреччини до членства в ЄС — з огляду на доведену роль Туреччини у цьому конфлікті". 

Наступні пункти закликають уряд "підтриверджувати фундаментальні цінності ЄС, що грунтуються на захисті прав людини та фундаментальних свобод" та захищати християнські громади, які є меншістю і перебувають під загрозою у Європі, на Сході та у світі. 

Схвалена резолюція має рекомендаційний характер. 

Як повідомляла "ДС", 25 листопада верхня палата Парламенту Франції прийняла резолюцію, яка містила заклик до керівництва країни визнати незалежність Нагірно-Карабахської республіки.

Парламент Азербайджану назвав резолюцію "клаптиком паперу" і заявив, що дане рішення є порушенням міжнародного права.

У Міністерстві закордонних справ Франції заявили, що не визнаватимуть незалежність Нагірного Карабаху і відхилять резолюцію Сенату.

    Реклама на dsnews.ua