• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Парламент Франції закликав визнати незалежність Нагірного Карабаху

Реклама на dsnews.ua

Верхня палата Парламенту Франції прийняла резолюцію, яка містить заклик визнати незалежність Нагірного Карабаху

"За" висловилися 305 сенаторів, проти — 1, повідомляє "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Текст, який не має законодавчої сили і носить рекомендаційний характер, спільно запропонували розглянути депутати правої партії "Республіканці", центристи (фракція UDI-Union centriste), Соцпартія, фракція CRCE (в основному, що складається з комуністів) і екологісти.

Проти прийняття документа в ході обговорення висловилися представники ультраправої партії "Національне обʼєднання".

Це перший випадок, коли орган влади у Франції закликає визнати Нагірний Карабах, зазначив Брюно Ретайо, голова фракції "Республіканці" після внесення пропозиції на порядок денний Сенату.

"Це премʼєра. Майже двадцять років тому, Франція першою з усіх націй світу визнала геноцид вірмен. І ймовірно, ми будемо першими, хто 25 листопада проголосує за резолюцію, яка засуджує дії пана Ердогана і вимагає також проведення міжнародного розслідування щодо військових злочинів, скоєних, зокрема, в Нагірному Карабаху, але головне — вимагає визнання Нагірного Карабаху", — оголосив сенатор 19 листопада в ефірі Sud-Radio.

Резолюція пропонує уряду "визнати Нагірно-Карабахську Республіку і перетворити це визнання в інструмент переговорів з метою встановлення міцного миру".

Сенат Франції також у своєму документі засудив "засуджує військову агресію Азербайджану, проведену за підтримки турецької влади та іноземних найманців і вимагає негайного виведення Азербайджанських Збройних сил і їх прихильників з територій, захоплених в результаті військових операцій, проведених в Нагірно-карабаському регіоні з 27 вересня 2020 року".

Нагадаємо, 9 листопада Вірменія, Азербайджан і Росія уклали тристоронню угоду про припинення бойових дій на території Нагірного Карабаху.

    Реклама на dsnews.ua