• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Парламент Туреччини дозволив Ердогану ввести війська до Азербайджану

Реклама на dsnews.ua

Парламент Туреччини підтримав пропозицію президента країни Реджепа Тайіпа Ердогана про те, щоб відправити турецькі війська до Азербайджану

В понеділок 16 листопада Генеральна асамблея Великих національних зборів Туреччини схвалила відповідний указ Ердогана, який представили на затвердження парламенту, передає "ДС" з посиланням на Anadolu.

Резолюцію підтримали правляча Партія справедливості і розвитку і опозиційні Республіканська народна партія, Партія націоналістичного руху і "Хороша партія". Проти виступила Демократична партія народів.

У тексті згадується спільну заяву Вірменії, Азербайджану та РФ щодо Карабаху і вимогу офіційного Баку створити спільний центр Туреччини і Росії для моніторингу дотримання режиму тиші.

"Місце загального центру буде визначено Азербайджаном. У центрі діятимуть військові, а за необхідності — цивільні фахівці. Роботу центру буде спрямовано на забезпечення миру і стабільності на Південному Кавказі, в контексті забезпечення територіальної цілісності Азербайджану, що відображено і в відповідних резолюціях Ради безпеки ООН і ОБСЄ. Відправка військових до Азербайджану відповідає і національним інтересам Туреччини", — йдеться в документі.

Рамки місії, кількість військових і термін дії буде визначати адміністрація президента Туреччини.

Нагадаємо, 9 листопада Єреван, Баку і Москва уклали тристоронню угоду про припинення бойових дій на території Нагірного Карабаху. Це викликало хвилю протестів. Зокрема, в Єревані мітингувальники штурмували урядові будівлі та парламент.

10 листопада в Вірменію прибули російські військовослужбовці підрозділів 15-ї миротворчої бригади.

Вірмени масово покидають Нагірний Карабах, спалюючи свої будинки.

    Реклама на dsnews.ua