• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Парникові викиди Китаю перевищили викиди усіх розвинених країн разом узятих

Викиди парникових газів в Китаї на даний час перевищують викиди всіх розвинених країн світу разом узятих, однак поступають викидам США на душу населення 

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в матеріалі Bloomberg, передає "ДС".

У повідомленні вказується, що викиди Китаю шести газів, що уловлюють тепло, включаючи вуглекислий газ, метан і закис азоту, виросли до 14,09 мільярда тонн еквівалента CO2 в 2019 році. Це на 30 мільйонів тонн більше, ніж у членів Організації економічного співробітництва і розвитку. 

На частку Китаю припадає 27% світових викидів. На частку США припадає 11%. У той же час Індія вперше обігнала Європейський Союз, склавши близько 6,6% від загальносвітового показника.

 "Проте, Китай також має найбільше населення в світі, тому його викиди на душу населення залишаються набагато менше, ніж в США", — вказується в повідомленні.

Також уточнюється, що на історичній основі країни-члени ОЕСР як і раніше є найбільшими винуватцями потепління в світі, викинувши в атмосферу в чотири рази більше парникових газів, ніж Китай з 1750 року. 

"Історія Китаю як основного джерела викидів відносно коротка в порівнянні з розвиненими країнами, багато з яких мали фору більш ніж сторіччя", — заявили дослідники. 

Також заявляється, що поточне глобальне потепління є результатом викидів як недавнього, так і більш далекого минулого.

Нагадаємо, середня річна температура за 2020 рік побила попередній рекорд за 2019-ий, а минуле десятиліття стало найспекотнішим на планеті.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua