• USD 41.3
  • EUR 45
  • GBP 53.5
Спецпроєкти

ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо посилення санкцій проти російського газу й металургії

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію №2557 "Про роль санкцій у протидії російській агресії проти України", яка, зокрема, містить заклик до повної заборони ввезення в ЄС російського скрапленого природного газу (LNG) і продуктів металургійної промисловості, боротьби з тіньовим нафтовим флотом

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляється у резолюції, передає "ДС".

"Асамблея звертає увагу на інші важливі сектори економіки Російської Федерації, які потребують застосування санкцій. Наприклад, російський скраплений природний газ (СПГ) усе ще пробивається на європейський ринок і становить приблизно 15% від загальної пропозиції. Лише 2023 року Російська Федерація заробила $99 млрд на постачаннях газу", – зазначають у документі.

Особливої ​​уваги заслуговують російські сталеві сляби – напівфабрикати для прокатки у плити або рулонний прокат, чавун і продукти із залізної руди, наголосили автори документа.

"Наприклад, тільки в листопаді та грудні 2023 року російські сляби надходили в Європейський союз за ціною, значно нижчою за ринкову (€450 за тонну замість €600 за тонну згідно з EUROFER). Це одна з основних галузей російської економіки, яка, за оцінками, становить 3% ВВП країни, або приблизно $60 млрд на рік. Це призводить до демпінгу цін, затримання "зеленого" переходу і стимулювання економіки Російської Федерації, яка фінансує загарбницьку війну проти України", – ідеться в резолюції. 

Член української делегації в ПАРЄ, нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко, який наполягав на посиленні санкцій проти російського газу й металургії, у своєму Telegram після ухвалення резолюції написав, що російську економіку треба "добивати".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua