• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Сумний рекорд: у Швейцарії швидко тануть льодовики

Льодовики у Швейцарських Альпах тануть рекордно швидко: цьогоріч вони втратили 6% свого обсягу, що майже вдвічі більше за попередній рекорд 2003 року

Альпи
У Швейцарії швидко тануть льодовики / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на дані моніторингу GLAMOS, передає "ДС".

Спостереження за льодовиками триває більш ніж століття. Зазначається, що цьогоріч танення було настільки екстремальним, що гола скеля, що була схованою протягом тисячоліть, знову вийшла на поверхню в одному місці. Також були знайдені тіла і літак, втрачений в іншому місці в Альпах десятиліття тому.

Декілька невеликих льодовиків майже зникли.

Журналісти нагадують, що понад половина льодовиків в Альпах — у Швейцарії, де температура зростає приблизно вдвічі швидше, ніж в середньому по світу.

"Великі втрати цього року, які склали близько 3 кубічних кілометрів льоду, стали наслідком дуже невеликої кількості снігу взимку в поєднанні зі спекотною погодою. Снігопади поповнюють втрачений щоліта лід і допомагають захистити льодовики від подальшого танення, відбиваючи сонячне світло назад в атмосферу", — пише агентство.

Якщо викиди парникових газів і далі зростатимуть, до 2100 року льодовики Альп можуть втратити понад 80% своєї нинішньої маси.

Як писала "ДС", літо 2022 року виявилося найспекотнішим в Європі за всю історію метеорологічних спостережень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua