• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Пенс відмовився забирати у Трампа владу

Реклама на dsnews.ua

Майк Пенс заявив, що застосування 25-ї поправки конституції, яка передбачає передачу повноваження від президента до його віцепрезидента, не відповідає інтересам США 

Відповідну заяву він зробив у листі до спікерки Палати представників Конгресу Ненсі Пелосі, інформує "ДС".

"Я не вірю, що таке рішення відповідає інтересам нашої нації чи нашій конституції", – цитує слова Пенcа агентство Reuters.

Віцепрезидент додав, що наразі робота адміністрації зосереджена на передачі справ команді Джо Байдена та закликав інших членів Конгресу уникати дій, які б "розпалювати пристрасті". 

"На минулому тижні я не піддався тиску та не вийшов за межі своїх повноважень під час визначення результатів виборів, і зараз я теж не поступлюсь спробам Палаті представників вести політичні ігри в такий серйозний для країни час. Використання 25-ї поправки як засобу покарання чи узурпації створить жахливий прецедент", – сказав віцепрезидент США. 

Як відомо, щоб застосувати цю поправку, потрібна не лише підтримка конгресменів, а й заява віцепрезидента. 

Нагадаємо, раніше демократи в Палаті представників Конгресу внесли резолюцію, яка передбачає імпічмент для Трампа, якщо віцепрезидент Пенс не застосує ближчими днями поправки 25 до Конституції США, яка передбачає відсторонення "недієздатного" президента від влади. Демократична більшість ініціює імпічмент президенту Дональду Трампу зі звинуваченнями у підбурюванні до повстання перед штурмом його прихильниками Конгресу США.

    Реклама на dsnews.ua