• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Переворот в Зімбабве: Парламент з танцями прийняв відставку Мугабе

Реклама на dsnews.ua
Президент Зімбабве Роберт Мугабе після 37 років правління оголосив про добровільну і негайну відставку, щоб "плавно передати владу"

Його лист було зачитано в парламенті, який зустрів новину радісними криками і танцями, передає "ДС" з посиланням на AP.

У заявах про імпічмент Мугабе зазначалося, що він "дозволив своїй дружині узурпувати конституційну владу" і що він "похилого віку" і недієздатний для правління".

Мугабе також звинуватили в тому, що він дозволив непопулярною першої леді Грейс Мугабе погрожувати вбивством недавно звільненому віце-президенту Эммерсону Мнангагве та іншим чиновникам.

Як повідомляла "ДС", 14 листопада до столиці Зімбабве Хараре почали стягувати важку бронетехніку через заворушення. Пізніше військові в Зімбабве захопили будівлю державної телекомпанії ZBC і затримали міністра фінансів Ігнатіуса Чомбо.

Армія захопила столицю Зімбабве Хараре нібито для боротьби з злочинцями, які оточують президента" і офіційно взяла владу в свої руки.

У неділю, 19 листопада, Мугабе був зміщений з поста голови правлячої партії, новим головою політсили призначений Еммерсон Мнангагва, який раніше обіймав посаду віце-президента.

Повідомлялося, що Мугабе погодився піти у відставку. Проте диктатор спростував це, пообіцявши очолити конгрес правлячої партії "Зімбабвійський африканський національний союз - Патріотичний фронт" у грудні, хоча його і скинули з посади голови партії.

20 листопада представник правлячої партії Підлогу Мангвана зазначив, що парламенту знадобляться лише два дні на імпічмент.

    Реклама на dsnews.ua