• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Першовідкривач Еболи попередив людство про нове смертельне захворювання

Реклама на dsnews.ua

На території Демократичної Республіки Конго може циркулювати нова смертоносна хвороба

Про це повідомив генеральний директор Національного інституту досліджень біомедицини Конго Жан-Жак Муембе Тамфум, передає "ДС" з посиланням на CNN.

Так, в місті Інгенд на заході країни госпіталізували жінку з ознаками геморагічної лихоманки, однак за кілька тижнів аналізи так і не виявили у неї Ебола або будь-яке інше відоме медицині захворювання.

Муембе вважає, що ця жінка може бути нульовим пацієнтом нового патогена, чия смертоносність може становити 50-90% від смертності при вірусі Ебола (від спричиненої цим вірусом хвороби помирає приблизно половина пацієнтів).

Хвору жінку ізолювали. Її особистість зберігають в секреті, щоб захистити її від нападок з боку місцевих жителів, а її близьким дозволяють спілкуватися з нею тільки через прозоре пластикове віконце. До теперішнього моменту всі симптоми хвороби вже минули, але чим вона хворіла, до сих пір залишається загадкою, і лікарі побоюються, що захворювання знову дасть про себе знати.

Муембе також назвав потенційне нове захворювання «Хворобою X».

Так Всесвітня організація охорони здоров'я назвала гіпотетичний спалах невідомого раніше захворювання, яке призведе до нової пандемії. «Ікс» в назві означає її непередбачуваність.

У 2018 році ВООЗ включила «Хворобу Х» до глобального плану щодо прискорення досліджень і розробок на випадок надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я. По суті, це означає, що вчені повинні розробити універсальні «рецепти» по виготовленню вакцин.

Жан-Жак Муембе Тамфум займається мікробіологією і новими вірусами. У 1976 році він допоміг виявити лихоманку Ебола.

Нагадаємо, у вересні 2020 року в Демократичній Республіці Конго зафіксували черговий масовий спалах хвороби, викликаної вірусом Ебола.

    Реклама на dsnews.ua