• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Перший тур президентських виборів у Румунії виграв чинний глава держави, - екзитполи

Реклама на dsnews.ua
Чинний президент Румунії Клаус Йоханнис виграв у першому турі виборів глави держави

Про це свідчать результати двох екзит-полів, проведених на румунських виборчих дільницях, пише інформаційне агентство AFP, інформує "ДС" з посиланням на DW.

Згідно з цими даними, попередній результат Йоханніса, який є представником Націонал-ліберальної партії (НЛП), становить 39 відсотків. Таким чином він зі значним відривом перемагає іншу учасницю майбутнього другого туру, екс-прем'єра Румунії від соціал-демократів Виорику Денчиле. Вона, як свідчать екзит-поли, отримала близько 22,5 відсотка голосів виборців.

Другий тур президентських виборів відбудеться 24 листопада.

Соціологічні опитування напередодні виборів також пророкували Йоханнису перемогу, а його партія прийшла до влади в країні на початку листопада, коли парламент оголосив уряду соціал-демократів на чолі з Денчиле вотум недовіри.

Цей кабінет міністрів звинувачували в некомпетентності, відсутності державних інвестицій і недостатньому використанні наявних коштів ЄС. Йоханнис називав соціал-демократів під час своєї передвиборчої боротьби прямою загрозою демократії" в Румунії.

Тепер новий румунський прем'єр Людовик Орбан сподівається на переобрання Йоханніса на другий термін, щоб продовжити курс чинного президента на боротьбу з корупцією у Румунії.

У першому турі президентських виборів у Румунії брали участь 14 кандидатів. Право голосу в країні мають 18,2 мільйона чоловік. Очікується, що офіційні результати першого туру президентських виборів у Румунії будуть відомі у понеділок.

    Реклама на dsnews.ua