• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Петров, Боширов і Кіт Бегемот. Що робити Британії з російськими отруйниками?

Великобританія назвала імена двох російських агентів, покушавшихся на Скрипалів. Вони були обчислені на підставі даних з камер зовнішнього спостереження. Що далі?
Олександр Петров і Руслан Боширов. Фото: EPA / запис відеокамер на залізничній станції Солсбері
Олександр Петров і Руслан Боширов. Фото: EPA / запис відеокамер на залізничній станції Солсбері
Реклама на dsnews.ua

Два громадянина Росії, на вигляд близько 40 років, Олександр Петров і Руслан Боширов, прилетіли в Лондон 2 березня, зупинилися в готелі City Stay, причому в їх номері були виявлені сліди ОВ "Новачок", "засвітилися" перед безліччю камер зовнішнього спостереження, перебували в Солсбері безпосередньо перед отруєнням Скрипалів і полетіли в Москву 4 березня. Поліція має їх фотографіями, але визнає, що імена та прізвища, ймовірно, вигадані, а документи були фальшивими.

Всі переміщення Петрова і Боширова встановлені за даними з камер. Підозріла пара прибула в аеропорт Гатвік в Лондоні з Москви рейсом "Аерофлоту" 2 березня в 15:00 (тут і далі час лондонське) . О 17:00 вони прибули на поїзді на вокзал Вікторії, в центрі Лондона. З 18:00 до 19:00 бродили в районі вокзалу Ватерлоо, потім пішли спати в City Stay у східному Лондоні. Близько полудня 3 березня, в 11:45, приїхали з готелю на вокзал Ватерлоо і сіли на поїзд до Солсбері. О 14:25 прибутку в Солсбері, погуляли по місту. В 16:10 виїхали до Лондона і були в своєму готелі близько 20:00. На наступний день, 4 березня, 8:05 Петров і Боширов знову виїхали з вокзалу Ватерлоо в Солсбері і у 16:45 повернулися з Солсбері в Лондон.

Скрипаль і його дочка були виявлені на лавці в торговому центрі Солсбері близько 16:15. В 22:30 Петров і Боширов вилетіли з Лондона до Москви рейсом "Аерофлоту". Як бачите, їх ділова поїздка була дуже щільною і з явною тенденцією економити витрати - зокрема, літаючи "Аерофлотом".

Отже, все вказує на те, що саме Петров і Боширов - отруйники. Наявності, звичайно, певний успіх британської поліції. Але тільки що з цим успіхом тепер робити? Звернутися до Росії з вимогою видати Петрова і Боширова? Ймовірно, це теж буде зроблено, але чисто формально і з передбачуваними результатами. Що ще? На жаль, нічого.

Отруйники втекли в Москву. Можливо, звичайно, що вони ще десь спливуть, у якому-небудь іншому куточку світу і під іншими іменами. А можливо, і ні. І взагалі, необов'язково, що Петров і Боширов - за відсутністю кращих ідентифікаторів будемо називати їх так - мають пряме відношення до російських спецслужб. Останні роки в Росії все впевненіше приходить аутсорсинг: регулярну армію замінюють ПВК, а спецслужби - кримінальні структури. Це, до речі, цілком раціонально. Там і порядку більше, і крадуть менше, ніж у держструктурах, і знову ж таки не потрібно утримувати весь громіздкий апарат, а можна просто зробити замовлення, сплативши за нього і забезпечивши виконавців при необхідності потрібним реквізитом: зброєю та бронетехнікою, якщо мова йде про ПВК, або "Новачком", як у випадку зі Скрипалями.

Одним словом, вийшов сумнівний успіх, приблизно як в нехорошій квартирі №50, де група захоплення застала залишки сніданку і величезного чорного кота, який тримав у лапах примус. Ну так, кіт. Чорний-пречерный. І ось, навіть з примусом. І далі що було, всі пам'ятають?

І навіть якщо Петрова з Бошировым британці примудритися, де-то зловлять, засудять і посадять, що, скажемо прямо, зовсім вже малоймовірно, слід майже напевно обірветься на них. З'ясується, що ні в яких державних організаціях вони ніколи не працювали, а були найняті в якийсь пивний якимсь каламутним бізнесменом для усунення насолити йому конкурента - у всякому разі, їм згодували саме таку версію.

Реклама на dsnews.ua

Іншими словами, відловлювати петрових і бошировых поштучно - справа безнадійна. У Москви є цілих 140 млн болванок, і кожна з них, після мінімальної обробки, може стати відмінним петровим або чудовим бошировым. Немає ніякого сенсу до нескінченності полювати за виробами цього цеху, не прихлопнув сам цех.

    Реклама на dsnews.ua