• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Певна категорія українських біженців зможе залишатися у Нідерландах лише до березня: хто саме

У Нідерландах біженцям із України, які не мають українського громадянства, дозволили залишатися лише до 4 березня 2024 року

Реклама на dsnews.ua

Про це пише dutchnews.nl, передає "ДС".

Суд скасував рішення міністра юстиції Нідерландів Еріка ван дер Бурга щодо позбавлення прав на проживання та пільги для біженців без українського громадянства, що було видано у вересні минулого року. Згідно з вердиктом, урядовець повинен повернутися до попередніх інструкцій, які гарантували людям, які проживали в Україні за тимчасовими візами, ті самі права, що й українським громадянам.

Найбільшу групу серед цих біженців складають студенти з Нігерії, Марокко, Танзанії та Індії.

Після повномасштабного вторгнення уряд Нідерландів запропонував біженцям з України спеціальний статус із негайним доступом до роботи, охорони здоров'я та освіти. Крім того, втікачі отримують житло у муніципальних притулках.

У липні 2023 року міністр юстиції скасував цей захід через побоювання, що це може зробити Нідерланди занадто привабливими для громадян третіх країн.

У своєму рішенні Державна рада визнала, що не існувало юридичних підстав для перенесення дати завершення їхніх прав на вересень 2023 року, як це вирішив міністр.

Таким чином, Європейський Союз продовжив захист для українців та іноземців із постійним дозволом на проживання в Україні до 4 березня 2025 року, проте це не стосується осіб із тимчасовими посвідками на проживання в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua