• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Pfizer надасть до 40 млн доз вакцини бідним країнам, в Україні вона – не зареєстрована

Реклама на dsnews.ua

Американська компанія Pfizer за контрактом зобов’язується надати цього року до 40 млн доз своєї вакцини від коронавірусу у бідні країни та країни із середнім рівнем доходів

Про це заявив генеральний директор Pfizer Альберт Бурла, передає "ДС" з посиланням на Associated Press.

Допомога відбудеться в рамках ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.

"Ми підтримуємо місію COVAX і пишаємося тим, що працюємо разом, щоб країни, які розвиваються, мали такий самий доступ, як і решта країн. Це на крок наблизить нас до припинення глобальної пандемії", — сказав Бурла.

Pfizer не назвала ціну контракту з COVAX. Дози вакцин мають постачатися протягом 2021 року, починаючи з кінця березня.

Компанія Pfizer заявила, що вона нарощує виробництво і розраховує у 2021 році випустити 2 млрд доз препарату, хоча раніше очікувалися 1,3 млрд.

Голова Глобального альянсу з вакцин та імунізації (GAVI) Сет Берклі назвав рішення Pfizer "важливим кроком уперед на шляху до забезпечення рівного доступу до вакцин".

Нагадаємо, Україна досі не отримала жодної партії вакцини від коронавірусу. 30 грудня 2020 року МОЗ уклало контракт на поставку в максимально стислі терміни 1,9 млн доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Натомість, як повідомлялось вчора, вакцина Pfizer, широко використовувана в світі, досі не отримала реєстрації в Україні.

Додамо, що нещодавно заступник міністра охорони здоровʼя Ігор Іващенко заявив, що Україна проводить переговори про закупівлю вакцин від коронавірусу з індійським виробником Serum Institute. Також міністр Максим Степанов заявляв, що через механізм COVAX в першому півріччі 2021 року Україна отримає 8 млн доз вакцин виробництва AstraZeneca, Novavax, Pfizer і Moderna.

    Реклама на dsnews.ua