• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Під час пандемії COVID-19 збільшилася кількість мертвонароджених дітей – дослідження

Реклама на dsnews.ua

Жінки з вагітністю все частіше відкладають звернення до лікаря через COVID-19, тому кількість мертвонароджених збільшилася вдвічі. Слідчі органи охорони здоровʼя Великої Британії розпочали аналіз збільшення кількості мертвонароджених під час першої хвилі пандемії

Відділ розслідувань безпеки охорони здоров’я (HSIB) розслідує справи 40 мертвонароджених, які зʼявилися на світ з квітня по червень цього року інформує "ДС".

За цей період минулого року вони розслідували 24 випадки мертвонародження, повідомляє "Українська правда" із посиланням на HSJ.

Гінекологи-акушери бʼють на сполох, що на першому етапі пандемії зменшилось число вагітних жінок, які зверталися по невідкладну допомогу. Вони сказали, що це говорить про те, що жінки могли "відкласти" пошук допомоги через страх заразитися коронавірусом в лікарнях. 

"Що ми помітили протягом початкового періоду пандемії, так це те, що ми спостерігали приблизно вдвічі більше мертвонароджених у порівнянні з тим самим часом минулого року. Усі ці розслідування тривають і завершуються. Нам потрібно розглянути їх повністю, щоб зрозуміти деякі нюанси", – зауважила заступниця директора з розслідувань материнства в HSIB Сенді Льюїс.  

"Одне з найбільших занепокоєнь в системі охорони здоровʼя полягає в тому, чи не сталися ненавмисні наслідки деяких змін, що відбулися в березні та квітні, особливо через локдаун і обмеження в пересуванні, які були спрямовані на охорону здоровʼя", – пояснює Луїза Пейдж, директорка HSIB

Фахівці встановлюють, чи шукали жінки по-різному в цей час медичну допомогу, вплив локдауну, вплив на початку пандемії невизначеності щодо того, чи будуть вагітні жінки у групі ризику, як це було під час спалаху грипу".

Втім, висновки національного бюро медичних розслідувань Великої Британії опубліковані до того, як будуть оприлюдненні цифри перинатальних втрат по всій країні. 

"Допологовий догляд є надзвичайно важливим, і ми закликаємо всіх жінок регулярно відвідувати огляди в гінеколога. Ми постійно радили жінкам, які мають занепокоєння свого здоров’я чи здоров’я дитини, включаючи рухи дитини, негайно звертатися за медичною допомогою до акушерки чи лікарні", – закликає доктор Едвард Моріс, директор Королівської колегії акушерів і гінекологів. 

Як писала "ДС", станом на ранок 4 листопада в Україні виявлено 9524 (408 з них у медпрацівників і 313 дітей) нові випадки коронавірусної хвороби. Такий показник став антирекордом за весь час пандемії. Більш того, це вперше, коли кількість нових випадків перевищила 9000. Також за минулу добу від COVID-19 померли 199 осіб — це також антирекорд.

    Реклама на dsnews.ua