• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Після смертей в Норвегії Pfizer скоротить поставки вакцини до Європи

Реклама на dsnews.ua

Фармацевтична компанія Pfizer на деякий час скорочує поставки вакцини від COVID-19 в Норвегію та інші країни Європи наступного тижня

Про це повідомив інститут суспільної охорони здоров'я Норвегії, передає "ДС" з посиланням на РИА Новости.

"Виробник вакцини компанія Pfizer скорочує поставки вакцини в Норвегію і Європу з наступного тижня", — зазначили в інституті.

Для Норвегії це означає недоотримання 7,8 тисячі дози на третьому тижні року. Зниження поставок пов'язано з модернізацією виробничих потужностей, пояснили там.

"В інституті вже створено запас вакцини на випадок виникнення непередбачених обставин, і поки буде використовуватися він. Зараз неясно, скільки часу буде потрібно Pfizer, щоб повернутися до максимальної продуктивності", — заявили у відомстві.

Вакцина від Pfizer-BioNTech повинна зберігатися за екстремально низької температури -75 градусів за Цельсієм.

Центром виробництва мРНК-вакцини Pfizer в Європі є фармацевтичний завод в Бельгії в містечку Пур під Антверпеном. Звідси фури-рефрижератори розвозять ізотермічні контейнери з вакциною сусідніми країнами Європи або відправляють транспортними літаками в далекі країни.

До теперішнього моменту Єврокомісія уклала шість контрактів за попереднім замовленням вакцин. Крім BioNTech — Pfizer, контракти підписані з компаніями AstraZeneca, Sanofi — GSK (GlaxoSmithKline), Johnson&Johnson, CureVac і Moderna.

Нагадаємо, в Норвегії після щеплення вакциною від коронавірусу компанії Pfizer померли 23 людини.

За даними телеканалу Nos, в Нідерландах, де триває введений в середині грудня жорсткий карантин, зафіксували вже близько 100 випадків побічних ефектів після щеплення вакциною від коронавірусу компанії Pfizer.

    Реклама на dsnews.ua