• USD 26.7
  • EUR 31.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Південна Корея оштрафувала Google на 177 млн доларів

Антимонопольний орган Південної Кореї оштрафував компанію Alphabet Inc (GOOGL.O) Google на 207 мільярдів вон (176,64 млн доларів) за блокування модифікованих версій операційної системи Android

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі агентства Reuters, передає "ДС".

Комісія зі справедливої торгівлі Кореї (KFTC) заявила, що умови контрактів Google з виробниками пристроїв зловживають домінівним становищем на ринку, що обмежує конкуренцію в сегменті мобільних ОС.

У заяві Google сказано, що компанія має намір оскаржити прийняту постанову.

"Рішення Корейської комісії зі справедливої ​​торгівлі має велике значення в тому сенсі, що воно дає можливість відновити у майбутньому конкурентну ситуацію на ринках мобільних ОС і застосунків", — йдеться у відповіді голови KFTC Джо Сон Ука.

На думку експертів KFTC, Google перешкоджає конкуренції, змушуючи виробників пристроїв дотримуватися "угоду про захист від фрагментації (anti-fragmentation agreement, AFA)" при підписанні з нею ключових контрактів щодо ліцензій для магазинів застосунків.

Відповідно до AFA виробники не могли оснащувати свої телефони модифікованими версіями Android. За заявою KFTC, це допомогло Google закріпити домінівне становище на ринку мобільних ОС.

Згідно з постановою, Google заборонено примушувати виробників пристроїв підписувати контракти AFA, що дозволяє виробникам використовувати модифіковані версії ОС Android на своїх пристроях.

У KFTC також нагадали, що одному з наведених випадків Samsung Electronics запустила розумний годинник з кастомізованою ОС у 2013 році, але перейшла на іншу операційну систему після того, як Google визнала цей крок порушенням AFA.

У Samsung від коментарів відмовилися.

Як повідомляла "ДС", у США суд у Каліфорнії ухвалив мирову угоду у судовій справі проти компанії Facebook, до якої позивались через використання біометричних даних, зокрема розпізнаного обличчя, без дозволу користувачів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua