• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Південноамериканський Голобородько: вибори президента Перу виграв шкільний учитель

На виборах президента Перу кандидат-соціаліст Педро Кастільо здобув перемогу над кандидаткою-консерватором Кейко Фухіморі

Педро Кастільо
Педро Кастільо / фото Reuters
Реклама на dsnews.ua

Фухіморі отримала 49,875% голосів, а Кастільо — 50,125%, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Відзначається, що голосування стикається з потенційними юридичними проблемами з боку Фухіморі — вона висунула звинувачення в шахрайстві з невеликими доказами і спробувала анулювати деякі голоси. Фухіморі заявляла, що прихильники Кастільо вкрали голоси в сільській місцевості Перу. У той же час, міжнародні спостерігачі заявили, що немає жодних доказів фальсифікації і вибори були чесними.

Як повідомлялося, Кастільо — член лівої партії "Вільне Перу". Він учитель початкової школи і політичний новачок і отримав широку підтримку широких мас за обіцянки переписати конституцію і перерозподілити кошти, які приносить гірничодобувна галузь цієї країни.

Останній тур президентських виборів в Перу відбувся 6 червня.

Нагадаємо. нинішній президент України Володимир Зеленський раніше зіграв роль шкільного вчителя Василя Голобородька в серіалі "Слуга народу", який згодом став главою держави. Сам серіал виходив на телеканалі 1+1, що належить олігархові Ігорю Коломойському. Телеканал активно підтримував Зеленського під час президентської кампанії 2019 року і транслював численні телешоу з його участю навіть в "день тиші" перед днем голосування.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua