• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Північний потік-2: голова МЗС Польщі зробив невтішний прогноз щодо майбутнього України

Газопровід "Північний потік 2" створює величезний дефіцит безпеки на східному фланзі НАТО, і німці мають взяти на себе відповідальність за цей дефіцит безпеки

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава МЗС Польщі Збігнев Рау у статті для Frankfurter Allgemeine Zeitung, інформує "ДС".

На думку Рау, російський президент Путін влаштував для Німеччини імперську пастку, в яку потрапила частина німецької еліти.

"Один із моїх попередників одного разу сказав у Берліні, що він більше боїться німецької бездіяльності, ніж сили. Сьогодні я стурбований відсутністю відповідальності Німеччини за наслідки співпраці Путіна з Росією" — наводить слова польського міністра "Європейська правда".

Як зазначив Рау, завершення проєкту "Північний потік-2" створить величезний дефіцит безпеки для всього східного флангу НАТО.

"З іншого боку, Україна опиниться у вакуумі безпеки. Ось чому я закликаю німців взяти на себе відповідальність за власний вибір щодо запуску "Північного потоку-2" та їх реальний, не змодельований внесок у компенсацію дефіциту безпеки" — заявив він.

За словами польського урядовця, Путін не поніс би таких величезних витрат на будівництво газопроводу, щоб потім не використовувати цей інструмент.

"Тому необхідно посилити потенціал стримування як східного флангу НАТО, так і України, яка, як жертва російської агресії, повинна отримувати досить високу компенсацію як у формі політичної підтримки, так і збільшення свого оборонного потенціалу. Польща готова взяти участь у компенсації дефіциту, що виник внаслідок цього" — заявив Збігнев Рау.

Нагадаємо, державний секретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав вжити заходів для зниження ризиків, які несе для України російський газопровід "Північний потік-2".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua