• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Планують "викликати зміни, яких світ не бачив за сторіччя": Путін та Сі підписали спільну заяву

Китайський лідер Сі Цзіньпін і російський президент Володимир Путін під час візиту останнього у Пекін підписали спільну заяву про "нову еру" партнерства між країнами

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Reuters, передає "ДС".

У виданні зазначають, що заява була присвячена "протистоянню США у безпековій сфері" та спільній позицію Москви та Пекіна у всіх питаннях ‒ від Тайваню та України до Північної Кореї і співпраці у сфері мирних ядерних технологій та фінансів.

"Китайсько-російські відносини сьогодні зароблені важкою працею, і обом сторонам необхідно берегти і розвивати їх. Китай готовий… спільно добиватися розвитку та відродження наших країн, а також працювати разом, щоб підтримувати… справедливість у світі", ‒ сказав Сі Путіну.

Сі Цзіньпін сказав Путіну, що вони мають шанс "викликати зміни, яких світ не бачив за сторіччя", і багато аналітиків розглядають це як спробу кинути виклик глобальному порядку, очолюваному США.

Як писала "ДС", представник Державного департаменту США, коментуючи візит президента Росії Володимира Путіна в Китай, заявив, що Пекін має зробити вибір між партнерством з Заходом або з Москвою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua