• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Пневмонія забрала життя легендарного британського письменника Джона Ле Карре

Реклама на dsnews.ua

У суботу, 12 грудня, на 89 році життя від наслідків пневмонії помер легендарний британський автор шпигунських романів Джон Ле Карре

Про це повідомило літературне агентство Curtis Brown, з яким співпрацював письменник, передає "ДС".

Джон Ле Карре
Джон Ле Карре

Гендиректор агентства Джонні Геллер назвав Ле Карре «видатним діячем англійської літератури», який «визначив епоху "холодної війни" і пролив світло на несправедливість світу».

«Такого як він більше не буде. Його втрату відчує кожен поціновувач книжок, кожен, хто цікавиться умовами людського існування», — зазначив гендиректор.

У Ле Карре залишилася дружина Джейн та чотири сини.

Девід Корнвел народився у 1931 році. Навчався у Бернському університеті у Швейцарії, а згодом в Оксфордському університеті. Після двох років викладання у престижному Ітонському коледжі Корнвел почав співпрацювати з Міністерством закордонних справ Великої Британії.

Він написав свій перший роман «Дзвінок небіжчикові», який опублікували у 1961 році, коли працював під прикриттям у Гамбурзі, Німеччина. У тому році ж Корнвелу довелося вигадати псевдонім, бо співробітникам МЗС було заборонено видавати книги під власним імʼям.

За два роки вийшов один із найвідоміших творів Ле Карре — «Шпигун, що прийшов з холоду». Карʼєра шпигуна Корнвела закінчилася у 1964 році, коли його імʼя було одним із багатьох, які подвійний агент передав Радянському Союзу. Втім, Ле Карре продовжив власну літературну діяльність.

За все своє життя він написав 25 романів, частину з яких екранізували. Зокрема «Шпигун, вийди геть!» у головній ролі з Гері Олдманом і Коліном Фертом, а також «Нічний адміністратор» із Томом Гіддлстоном та Гʼю Лорі.

Головним героєм найбільш відомих романів Ле Карре є офіцер розвідки Джордж Смайлі. Ле Карре створив Смайлі як антитип Джеймса Бонда, який, на його думку, надавав шпигунській роботі невиправданого лоску. Смайлі — літній чоловік, який за роботою не зміг налагодити подружнє життя і який знає справжню ціну роботи у контррозвідці. Хоча Смайлі чітко знає, де добро і де зло у Холодній війні, він часто не схвалює методи, які використовує Захід у цій війні. Смайлі часто розтерзують думки, що використання брутальних методів робить Захід і СРСР моральними еквівалентами.

Останнім виданим твором Ле Карре став «Польовий агент» у 2019 році.

Як повідомляла "ДС" 11 грудня лауреат Каннського, Венеціанського та Берлінського кінофестивалів південнокорейський режисер Кім Кі Дук помер в Латвії від ускладнень в результаті коронавірусної хвороби.

    Реклама на dsnews.ua