• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

Побєдобєсіє по-сербськи: У Белграді міністри долучилися до маршу "Безсмертного полку", деякі учасники тримали Z-символи (ФОТО)

У Белграді за присутності міністрів уряду Сербії відбувся черговий марш "Безсмертний полк", присвячений 9 травня

Марш "Безсмертного полку" у Белграді, 9 травня 2024 року
Марш "Безсмертного полку" у Белграді, 9 травня 2024 року
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні європейської служби "Радіо Свободи", передає "ДС".

Міністерка у справах сім’ї Міліца Дюрджевич Стаменковскі заявила на заході, що попри "складний політичний контекст, сербсько-російську дружбу та союз не можна згасити чи перервати".

"Сербія не хотіла наражати Російську Федерацію на санкції, Республіка Сербія протистояла різним зовнішньополітичним викликам і, безумовно, буде залишатися на цьому принциповому шляху", — сказала посадовиця.

Під час ходи учасники акції несли великий банер "Безсмертний полк Сербії", а також прапори Росії, Білорусі та Сербії. Дехто також носив символи підтримки російського вторгнення в Україну, зокрема літеру Z.

Літера Z на одному з учасників маршу "Безсмертного полку" у Белграді, 9 травня 2024 року
Літера Z на одному з учасників маршу "Безсмертного полку" у Белграді, 9 травня 2024 року

На чолі колони, яка рухалася від пам’ятника сербському письменнику Вуку Караджичу до пам’ятника Визволителям Белграда, йшов сербський політик Ненад Попович, який перебуває під санкціями Сполучених Штатів через зв'язки з Росією.

Окрім того, вінки до пам'ятника поклали міністр культури Нікола Селакович, держсекретар Міністерства оборони Неманья Старович і віцепрем'єр Александар Вулін, який також входить до чорного списку США.

На одязі міністрів висіли георгіївські стрічки.

Також уперше марш проходив і в інших містах Сербії — Крагуєваці та Ніші.

Зазначимо, від Сербії як країни-кандидата на членство в Європейському Союзі західні країни очікують поступової адаптації до зовнішньої політики ЄС.

Попри це, офіційний Белград досі підтримує міцні відносини з Москвою. Сербія є однією з небагатьох європейських країн, які не запровадили санкції проти Росії після її вторгнення в Україну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua