• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Поки НАТО "не ворушиться": Лукашенко наказав відвести війська від західного кордону

Реклама на dsnews.ua

Де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко закликав силовиків відвести війська від західного кордону країни, якщо НАТО в Польщі і Литві закінчила навчання

Про це Лукашенко заявив під час наради з силовим блоком Ради безпеки Білорусі, передає "ДС" з посиланням на БЕЛТА.

"Перше питання — про ситуацію на західному кордоні. Хотів би почути доповідь міністра оборони і начальника Генштабу про те, які ви пропонуєте дії нашої армії найближчим часом.

Тобто, якщо натовські війська в Польщі, Литві в принципі закінчили так звані вчення і не ворушаться там більше, нам слід адекватно на це реагувати. Ми не можемо там довгий час без необхідності тримати Збройні Сили в такій кількості. Тим більше що це недешево обходиться", — зазначив Лукашенко.

Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін після наради у Лукашенко розповів, що в рамках операцій "Посилена передова присутність" і "Атлантична рішучість" рух військ НАТО відбувається на суміжній з Білоруссю території.

Крім того, він зазначив, що спостерігаються посилені польоти авіації уздовж білоруського державного кордону та ведення розвідки.

Хренін повідомив, що той комплекс заходів, який проводився в рамках вчення на Гродненському тактичному напрямі, згорнутий, війська повернуті в пункти постійної дислокації.

"Залишаються на навчально-бойовому чергуванні сили і засоби ракетних військ і артилерії, Військово-повітряних сил і військ ППО.

В рамках 3-го етапу раптової перевірки Збройних Сил ми привели в бойову готовність танковий батальйон 11-ї механізованої бригади, який в даний момент повністю відмобілізувати, наведено в готовність, підняті всі матеріальні засоби, боєприпаси.

Батальйон здійснює навантаження на залізничний транспорт і буде перекинуто на полігон "Осиповичський", де виконає завдання з бойовою стрільбою, буде проведено батальйонне тактичне навчання. Також ще 5 військових частин проводять відмобилизацію", — сказав міністр оборони.

Як повідомляла "ДС", раніше Олександр Лукашенко на мітингу своїх прихильників заявив, що НАТО стягує війська до кордону з Україною.

    Реклама на dsnews.ua