• USD 40.5
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Польща отримала кредит на будывництво "Залызного купола"

Європейський інвестиційний банк виділить Польщі 300 млн євро в кредит на будівництво "Європейського небесного щита" (аналог ізраїльського "Залізного купорла") та його супутникових систем

Реклама на dsnews.ua

Відповідну угоду підписали прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск та голова ЄІБ Надія Кальвіно, передає "ДС" з посиланням на RMF24.

За словами голови польського уряду, він би хотів разом зі своїми колегами з країн Європи представити ініціативу будівництва над Європою так званого "залізного купола".

"Щоб ідея загальноєвропейської протиповітряної оборони, цього залізного купола над Європою, ставала все менше мрією, а все більше реальним, практичним планом", – додав він.

"Збудувавши Східний щит і збудувавши систему фортифікацій, ми також захистимо свій кордон, інвестуючи в природне середовище. Нам також знадобиться інфраструктура, яка теж має бути використана в цивільних цілях", – зазначив Туск.

Ініціатива "Європейський небесний щит" — проєкт побудови наземної інтегрованої європейської системи протиракетної оборони, яка включає засоби боротьби з балістичними ракетами. Станом на січень 2024 року до проєкту доєдналися 19 країн Європи.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua