• USD 40.7
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Польща дозволила Україні бити своєю зброєю по Росії

Польща підтримує право України використовувати надану Варшавою зброю для ударів по цілях на російській території

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник міністра оборони Польщі Цезари Томчик в ефірі Radio Zet, передає "ДС".

На запитання про те, чи обговорювались якісь обмеження у застосуванні ЗСУ польської зброї, наприклад, у завданні ударів по території РФ, посадовець заявив наступне: "Польська зброя, яку ми надаємо Україні, не має таких обмежень".

З його слів, наразі Росія "робить те, що хоче". Натомість, наголошує представник міноборони, "Україна якимось чином обмежується деякими країнами".

"Це має припинитися. Польська позиція чітка: Україна повинна мати можливість воювати тим обладнанням, яке вона отримує, Польща не має жодних заперечень у цьому питанні. Більше того, ми також просимо на подібних зустрічах, щоб цих обмежень не було", — наголосив Томчик.

Польський урядовець каже, що українці можуть воювати так, як вони хочуть. Що більше — вони мають право захищатися, бо "Україна зазнала жорстокого нападу з боку Росії".

"Своєю чергою ми є країною, яка вирішила їй в цьому допомагати. Я вважаю, що решта західних союзників так само мають зняти подібні обмеження", – висловився Томчик.

Нагадаємо, високий представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що низка країн Європи, яка постачає Україні озброєння, дала дозвіл на використання цієї зброї для ударів по військових цілях на території Росії.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua