• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Польща і Прибалтика готові бути посередниками у врегулюванні в Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Глави Польщі, Латвії, Литви та Естонії висловили готовність стати посередниками у переговорах з врегулювання ситуації в Білорусі

Про це йдеться в спільній заяві, оприлюдненій пресслужбою президента Польщі Анджея Дуди, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

У зверненні підкреслюється, що найближчі сусіди Білорусі в регіоні зацікавлені в стабільній, демократичній, процвітаючій і незалежній Білорусі.

Тому представників органів влади Білорусі закликають:

  • знизити напруженість і припинити застосування сили проти людей;
  • негайно звільнити затриманих учасників протестів і припинити їх подальше переслідування;
  • негайно ініціювати діалог з білоруським народом, прислухатися до голосу громадян і гарантувати свободу слова.

"Якщо білоруська влада виконає ці вимоги, двері для співпраці з міжнародним співтовариством має залишитися відкритою. Ізоляція — не шлях до процвітання і розвитку для жодної нації. Ми готові запропонувати своє посередницьке зобовʼязання для досягнення мирного врегулювання в Білорусі та зміцнення незалежності та суверенітету Білорусі", — йдеться у зверненні.

Підписи під цією заявою поставили президент Польщі Дуда, президент Естонії Керсті Кальюлайд, президент Латвії Егілс Левітс і президент Литви Гітанас Науседа.

Як повідомляла "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували близько 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестуючих і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестуючими.

    Реклама на dsnews.ua