• USD 38.3
  • EUR 41.6
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Польського міністра обурила реакція України: псувати українське зерно поляків змусив "відчай"

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський вважає "актом відчаю" те, що польські фермери-протестувальники висипали українське зерно з вантажівок на дорогу під час блокування кордону

Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив у зверненні на сайті відомства, передає "ДС".

Дії своїх співгромадян Секерський спробував виправдати "дуже складною економічної ситуацією".

"Мушу визнати, що ситуація напружена. Польські фермери розсипали частину зерна з українських вантажівок. На мій погляд, це неправильна форма протесту, але її часто використовують фермери різних країн. Фермери не стримали своїх емоцій, але слід пам'ятати, що вони перебувають у дуже складній економічній ситуації", – сказав міністр.

Секерський вважає, що до польських фермерів треба "ставитися з розумінням".

"Від імені польських фермерів я прошу вибачення за такий вчинок відчаю та прошу з розумінням ставитися до їх надзвичайно важкої ситуації. Ми ведемо технічні переговори з Міністерством сільського господарства України, під час яких хочемо визначити умови торгівлі, які б обмежили надходження товарів, які порушують стабільність агропродовольчих ринків", – сказав він.

Секерському також не сподобалися заяви українських посадовців щодо інциденту.

"Форми виступу міністра економіки, а до цього – мера Львова були занадто різкими. Інші українські політики також були надто емоційними в наданні інформації", – вважає посадовець.

Як писала "ДС", у Польщі окружна прокуратура Хелма розпочала розслідування через те, що поляки розсипали зерно з українських вантажівок перед переїздом у Дорогуську.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua